Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Rachunki bankowe: 679... kliknij, NIP:811-12-53-228, tel: (48)3780048, fax: (48)3780175

Wybory Parlamentarne 2023 - informacje wyborcze (BiP)

EUFUNDUSZE EUROPEJSKIE       

 

rondaPAŃSTWOWE FUNDUSZE CELOWE

Sidusis publiczna baza danych informująca o dostępności sieci internetowej w każdej gminie.

sidusis Uruchomiono rządową stronę internet.gov.pl (SIDUSIS), która jest częścią systemu informacyjnego o dostępie do usług stacjonarnego internetu szerokopasmowego (SIDUSIS). System jest bezpłatną publiczną bazą danych zawierających informacje na temat rodzaju usługi dostępu do internetu znajdującej się na konkretnym obszarze.

Publikowane dane będą aktualizowane w sposób ciągły. SIDUSIS będzie także stanowił narzędzie pomocne do planowania i budowy w przyszłości sieci szerokopasmowych, realizowanych zarówno w ramach inwestycji komercyjnych, jak i finansowanych ze środków publicznych.

System Sidusis przedsiębiorcom telekomunikacyjnym ma umożliwić tworzenie planów inwestycyjnych w oparciu o zapotrzebowanie np. z pominięciem pustostanów, czyli punktów adresowych w których nikt nie skorzysta z usług. Dostęp do tak często aktualizowanych informacji umożliwi modyfikację planów inwestycyjnych w celu ograniczenia powielania istniejących sieci przez ich nadbudowę.

SIDUSIS ma też być źródłem informacji niezbędnych do prowadzenia interwencji w ramach KPO i FERC, w postaci grantów o wartości 2 mld euro na projekty budowy sieci szerokopasmowych zapewniających dostęp do bardzo szybkiego internetu na obszarach białych plam.
Z bazy skorzystają m.in. obywatele, którzy zyskają dostęp do aktualnych informacji o usługach w danej lokalizacji, a w przyszłości dostęp do informacji, czy dany teren zostanie objęty zasięgiem sieci w wyniku planowanych inwestycji. Ważną funkcjonalnością systemu jest także możliwość zgłaszania zapotrzebowania na usługi, co przyczyni się do eliminacji tzw. białych plam. W celu zgłoszenia zapotrzebowania na usługę dostępu do internetu dla lokalizacji, która aktualnie jest jej pozbawiona konieczne jest zalogowanie się do systemu profilem zaufanym. Pod następującym linkiem znajduje się informacja o sposobie załatwienia sprawy w zakresie profilu zaufanego: https://www.gov.pl/web/profilzaufany

Aktualnie na terenie całej Polski, w tym i na obszarze gminy Lipsko, prowadzone są inwestycje w zakresie budowy sieci światłowodowych. Zachęcamy zainteresowanych mieszkańców, którzy pozbawieni są dostępu do sieci światłowodowej o zalogowanie się w systemie, sprawdzenie swojego adresu i zgłaszanie zapotrzebowania na internet. Mamy nadzieję, że takie zgłoszenie pozwoli w przyszłości na bardziej precyzyjne planowanie inwestycji w infrastrukturę dostępową z uwzglęnieniem aktualnych potrzeb mieszkańców w tym zakresie.

radiolipskoelektronicznaskrzynkapodawctpzljpgpolicjapksmbbstarostwoparafiastrazpowiatowaMOPSkrus mikroodpadywku1szbuk

Mapa Lipska targeoicon

Biuletyn Informacji Publicznej bipicon

Urząd Miasta i Gminy Lipsko 2001 - 2023 Projekt i wykonanie: Mikrobit Sp. z o.o.