Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Rachunki bankowe: 679... kliknij, NIP:811-12-53-228, tel: (48)3780048, fax: (48)3780175

Wybory Parlamentarne 2023 - informacje wyborcze (BiP)

EUFUNDUSZE EUROPEJSKIE       

 

rondaPAŃSTWOWE FUNDUSZE CELOWE

Spacer po Lipsku

Portal mapowy

System Informacji Przestrzennej Lipsko

SIP LIPSKO

SIP - informacje

Zarządzanie kryzysowe

GminnZespZarzaKryzys2

Czyste Powietrze

cp logo

PZP

PZP

CEEB

 

ceeb zone logo

Sto lat Pani Marianny Kasińskiej

W dniu 18 października 2014r. mszą o godzinie 12 w kościele w Krępie Kościelnej rozpoczęła się uroczystość obchodów stu lat Pani Marianny Kasińskiej z Bożego Daru gm. Lipsko. Pani Marianna Kasińska urodziła się 13 października 1914r. w Krępie Kościelnej, w rodzinie Jana i Józefy Stępień. Dzieciństwo i lata młodzieńcze spędziła przy rodzicach pracując z nimi i sześciorgiem rodzeństwa w gospodarstwie . W wieku 21 lat, to jest 15 czerwca 1935r. wyszła za mąż za Stefana Kasińskiego i przeniosła się do Bożego Daru, gdzie mieszka do chwili obecnej.

Urodziła ośmioro dzieci, pięciu synów: Henryka ,Ryszarda, Adama, Mariana, Jana i trzy córki : Danutę, Bogumiłę, Jadwigę. W roku 1959 zmarł mąż. Pani Marianna została z małymi dziećmi i nadal prowadziła gospodarstwo rolne , aż do przejścia na emeryturę. Jest osobą samodzielną, pełną radości i ciepła. Jest wrogiem alkoholu

,ale za to uwielbia cukier słodząc nim w dużych ilościach prawie wszystko. Nie przepada za mięsem, a w każdy piątek robi sobie ścisły post. Jest osobą bardzo religijną, jeszcze dwa lata temu piechotą udawała się do kościoła w Krępie Kościelnej. W imieniu mieszkańców gminy , samorządu i własnym życzenia jeszcze długich lat życia w zdrowiu złożył Burmistrza Miasta i Gminy Jerzy Pasek wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Markiem Łatą. Z gratulacjami i życzeniami przybyli też w imieniu starosty lipskiego i własnym Przewodnicząca Rady Powiatu Jadwiga Buza, kierownik oddziału KRUS w Lipsku Teresa Czuk, strzelcy których Pani Marianna jest najstarszym członkiem , strażacy, sąsiedzi i znajomi. Uroczysty obiad z szampanem i tortem zorganizowała w domu strażaka w Krępie Kościelnej najbliższa rodzina, która zjechała z całej Polski.

W dniu 20 października 2014 r. z życzeniami i listem gratulacyjnym od Pani Premier RP zawitał Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski. Niech nam żyje jeszcze długo i szczęśliwie w zdrowiu droga jubilatka.

Galeria zdjęć... (1)

Galeria zdjęć... (2)

radiolipskoelektronicznaskrzynkapodawctpzljpgpolicjapksmbbstarostwoparafiastrazpowiatowaMOPSkrus mikroodpadywku1szbuk

Mapa Lipska targeoicon

Biuletyn Informacji Publicznej bipicon

Urząd Miasta i Gminy Lipsko 2001 - 2023 Projekt i wykonanie: Mikrobit Sp. z o.o.