Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Szanowni Państwo,
Informujemy, że wystąpiły utrudnienia w dostępie do Biuletynu informacji Publucznej Miasta i Gminy Lipsko . Aby uzyskać dostęp do BiP-u zalecamy skorzystanie z przeglądarki Mozilla Firefox https://www.mozilla.org/pl/firefox/new/ Dostawca usługi pracuje nad rozwiązaniem problemu. Za utrudnienia Przepraszamy!

Rachunki bankowe: 679... kliknij, NIP:811-12-53-228, tel: (48)3780048, fax: (48)3780175

Wybory Samorządowe 2024 - informacje wyborcze (BiP)

EUFUNDUSZE EUROPEJSKIE       

 rondaPAŃSTWOWE FUNDUSZE CELOWE

Kolejna 100-latka w gminie Lipsko.

domu Gruszka Józefa i Józefa i ozefynia 1914r.   Kuna Genowefaazwiskoakuna genowefa

Po Pani Mariannie Kasińskiej z Bożego Daru która obchodziła sto lat swoich urodzin 18 października 2014r. cieszymy się kolejną stulatką w nasze gminie . Jest to Pani Genowefa Kuna zamieszkała w Lipsku ul. Stadionowa 24.

Urodziła się ona 14 grudnia 1914r. w Leopoldowie w rodzinie Józefa i Józefy Gruszka nazwisko rodowe matki Stępień. Z rodzicami i rodzeństwem pracowała na roli. 28 stycznia 1934r. zawarła w Krępie Kościelnej związek małżeński z Janem Liberskim z Lipy Krępy i tam się przeprowadziła.

Urodziła czworo dzieci córki bliźniaczki Teodore i Krystynę, oraz Haline i syna Wiesława. Małżeństwo trwało bardzo krótko. Mąż Jan został zabity przez Niemców 12 grudnia1943r. za dostarczanie żywności mieszkańcom Radomia. W dniu 12 sierpnia 1945r. Pani Genowefa ponownie wyszła za mąż za Henryka Kunę z Bożego Daru. Z tego małżeństwa urodziły się dwie córki Jadwiga i Lidia.

Po śmierci w 1982r. męża przeprowadziła się do Lipska i zamieszkała u córki Teodory Magdzik na ul. Stadionowej 24 gdzie do dziś jest zameldowana. Ostatnio przebywa ze względu na stan zdrowia w szpitalu. Dochowała się 10 wnuków i 20 prawnuków. Zawsze pracowała na roli i lubiła te pracę. Przed wybuchem II wojny światowej uczęszczała rok do szkoły zawodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim , gdzie uczyła się szycia i wyszywania. Dokąd zdrowie pozwalało bardzo lubiła te zajęcia. Ma talent do wypieków. Wnuki i prawnuki wspominają dziś najlepsze na świecie pączki babci Gieni.

Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się 27 grudnia 2014r. Rozpoczęła je msza świętą odprawiona w kościele w Lipsku przez księdza Marka Relidzyńskiego. Następnie Jubilatka , rodzina i goście przenieśli się do restauracji Mars. W imieniu mieszkańców miasta i gminy Lipsko życzenia jeszcze długich lat w zdrowiu i radości złożyli , wręczyli kwiaty oraz prezenty Burmistrz Jacek Wielorański, przewodniczący rady miejskiej Jacek Zając oraz z-ca kierownika USC Tomasz Kosno. Na ręce Pani Genowefy spłynęły też gratulacje i życzenia od kierownika KRUS w Lipsku Teresy Czuk.

Galeria zdjęć >>

Życzymy jubilatce jeszcze długich lat w zdrowiu i radości.

           Burmistrz
  Miasta i Gminy Lipsko

/-/ Jacek Wielorański

radiolipskoelektronicznaskrzynkapodawctpzljpgpolicjapksmbbstarostwoparafiastrazpowiatowaMOPSkrus mikroodpadywku1szbuk

Mapa Lipska targeoicon

Biuletyn Informacji Publicznej bipicon

Urząd Miasta i Gminy Lipsko 2001 - 2024 Projekt i wykonanie: Mikrobit Sp. z o.o.